English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رایزن فرهنگی ایران با مسئولین روزنامه‌های هند توافق شد؛

اختصاص ستونی از روزنامه‌های هند برای معرفی ايران

در جریان دیدار محمدعلی ربانی با مسئولین و سردبیران روزنامه و برخی شبکه‌های رسانه‌ای هند بر اختصاص ستونی از روزنامه‌های این کشور برای معرفی فرهنگ و ادب فارسی توافق شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با روز خبرنگار و به منظور توسعه ارتباطات رسانه‌ای و همکاری‌های رسانه‌ای بین دو کشور ایران و هند، محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو در دیدارهای جداگانه‌ای با 10 تن از مسئولین و سردبیران روزنامه و برخی شبکه‌های رسانه‌ای هند گفت‌وگو کرد.

در این دیدارها، سردبیران و مسئولین روزنامه‌های صحافت، هندوستان اکسپرس، سایبان، سیاسی منظر، دیپلماسی تودی، اخبار مشرق، انقلاب، مؤسسه رسانه‌ای مطالعات خاورمیانه و هند حضور داشتند.

ربانی در سخنانی، با اشاره به اهمیت نقش روزنامه نگاران در تصویرسازی و انعکاس واقعیت‌ها از همکاری‌های نزدیک نشریات هند در انعکاس اخبار و مقالات مربوط به ایران قدردانی کرد.

رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو رسانه‌ها را عامل تأثیرگذار در همگرایی و واگرایی میان ملت‌ها برشمرد و با اشاره به سیاه نمایی رسانه‌های غربی در خصوص مسلمانان و ایران، بر اهمیت مطبوعات و اصحاب رسانه در روابط سیاسی و فرهنگی ایران و هند تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به سابقه تاریخی روابط فرهنگی ایران و هند و ذهنیت‌های تاریخی مثبت دو ملت از یکدیگر ابراز امیدواری کرد تا روزنامه نگاران هندی و ایرانی بتوانند از سرمایه مشترک، مسیر توسعه همکاری‌های دو کشور بزرگ ایران و هند را بیش از پیش هموار سازند.

انجمن روزنامه نگاران ایران و هند تشکیل شود

ربانی پیشنهاد شکل گیری همکاری و ارتباط مستمر بین روزنامه نگاران ایران و هند از طریق فعالسازی انجمن روزنامه نگاران ایران و هند را داد و به تشریح فرصت‌های همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور پرداخت.

وی در ادامه سخنانش، بر ضرورت واقعیت نگاری و بر پرهیز از تأثیرپذیری از فضای رسانه‌ای غرب در خصوص ایران و مسائل مرتبط به روابط دو کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار، خبرنگاران و سردبیران روزنامه‌های هند با ابراز خرسندی از همکاری و تعامل با رایزنی فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو، خواستار دسترسی مستقیم و بی واسطه به اخبار و تحلیل‌های خبری مربوط به ایران شدند.

همچنین، مقرر شد به منظور آشنایی هر چه بیشتر مخاطب هندی با فرهنگ و ادب فارسی، هر هفته ستونی از هر روزنامه در اختیار رایزنی فرهنگی ایران در دهلی‌نو قرار گیرد تا در آن به آموزش زبان فارسی و معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و ایران امروز بپردازد.

برپایی وبینارهای مشترک و دوره‌های مشترک کارگاهی رسانه و ارسال مداوم محتوا و مقاله از دیگر موارد مورد توافق بود.

انتهای پیام/ص


٠٨:٤٣ - 1399/05/21    /    شماره : ٧٥٥٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٨٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
خبرهاي مهم
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین
  آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین با محوریت «سرداران مقاومت؛ حافظان امنیت اربعین» با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از نفرات برگزيده در پنج بخش عکس، فیلم حرفه‌ای، فیلم مردمی، سفرنامه و فعالان مجازی اربعین تجلیل به عمل آمد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.