منو اصلی
اخبار > آزمون پایانی کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در یونان


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی ایران برگزار کرد؛

آزمون پایانی کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در یونان

به همت رایزنی فرهنگی ایران در آتن، آزمون پایانی کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در آتن و تسالونیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این آزمون که به صورت هماهنگ در رایزنی فرهنگی ایران در آتن، دانشگاه پانتئون و دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیکی با شرکت بیش از 100 نفر از فراگیران زبان فارسی عصر دیروز برگزار شد، فارسی‌آموزانی در این امتحانات شرکت کردند.

ترم زمستانی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در مقاطع مختلف و توسط اساتید هر بخش صورت گرفت که استقبال فارسی‌آموزان از برگزاری این کلاس‌ها و در امتداد آن نتایج امتحانات نشان از مؤثر بودن این کلاس‌های آنلاین داشته است.

نکته قابل توجه این بود که دو تن از شاگرادان این نمایندگی که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان بازگشتشان به یونان برای شرکت در این امتحانات نبود، به صورت آنلاین از وین اتریش و ایالت نیجورسی آمریکا در این آزمون شرکت کردند.

همچنین، کلاس‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه ارسطو در تسالونیک که از سال گذشته آغاز شده بود، امسال و پس از امضای تفاهمنامه همکاری‌های علمی ـ فرهنگی با این دانشگاه به صورت رسمی در بین واحدهای انتخابی این دانشگاه قرار گرفت که با رشد چشمگیر دو برابری تعداد متقاضیان و شرکت‌کنندگان در این دانشگاه روبرو هستیم.

دانشجویان دانشگاه پانتئون آتن نیز با حضور در این امتحانات سال تحصیلی خود را به پایان رسانده و برای ترم جدید در ماه اکتبر آماده می‌شوند.

سطح بندی کلاس‌های آموزش زبان فارسی در این نمایندگی، طبق سطح بندی‌های اعلام شده توسط بنیاد سعدی است و تمامی فراگیران در امتحانات گفتاری، شنیداری وکتبی (بر اساس استاندارهای موجود) شرکت می‌کنند.

در سیستم رسمی اعلام شده توسط رایزنی فرهنگی ایران در آتن، پس از تصحیح اوراق توسط اساتید، نمرات به فراگیران اعلام و قبول‌شدگان می‌توانند در ترم بعد حضور یابند.

گفتنی است؛ به جز شاگردانی که به صورت مستقیم در این کلاس‌ها شرکت داشته‌اند، علاقه‌مندانی هم هستند (اکثرا در شهرهای دیگر و جزایر یونان) که به صورت آزاد در این امتحانات و طبق شرایطی که به آنها اعلام می‌شود، شرکت می‌کنند که در بیشتر موارد این نمایندگی برای آنها کتاب و جزوات مربوطه را ارسال کرده است.

اهتمام این نمایندگی برای جذب حداکثری فراگیر، استانداردسازی کلاس‌ها، رشد زبانی فراگیران (دستور ادبیات، نوشتاری، گفتاری و شنیداری)، ایجاد ارتباط با علاقه‌مندان به این زبان حتی در شهرهایی که آموزش زبان فارسی در آنجا وجود ندارد، ارائه فرهنگ و تاریخ ایران، منسجم تر کردن و بروز کردن کلاس‌ها، آماده سازی جزوات با کیفیت و به روز کردن آنها  از جمله سیاست‌های این نمایندگی در حوزه آموزش زبان فارسی است که به توفیق الهی، این نمایندگی در این مسیر گام برداشته و سال به سال بهتر و منظم تر این کلاس‌ها و امتحانات برگزار می‌گردند.

انتهای پیام/ص

 


٠٨:٠٨ - 1399/04/10    /    شماره : ٧٥٣٣٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج