منو اصلی
اخبار > وجه مشترک واقعه غدیر خم و حرفه خبرنگاری بررسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

در تلویزیون ملی اوگاندا؛

وجه مشترک واقعه غدیر خم و حرفه خبرنگاری بررسی شد

رسالت ابلاغ حقیقت، وجه مشترک واقعه غدیر خم و حرفه خبرنگاری با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برنامه اسلامی تلویزیون ملی اوگاندا (یو بی سی) بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا به منظور تقارن دو مناسبت روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم به معرفی واقعه غدیر در رادیو بلال کامپالا، برگزاری وبینار غدیر شناسی، برنامه اسلامی تلویزیون ملی اوگاندا (یو بی سی) و ... پرداخت و این برنامه‌ها به تبیین و تشریح نقش سرنوشت‌ساز حرفه خبرنگاری در توسعه همه جانبه در جمهوری اسلامی ایران و بررسی وجوه مشترک رسالت ابلاغ حقیقت و اطلاع رسانی صحیح در واقعه غدیر خم و حرفه خبرنگاری» اختصاص یافته شد.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا در هر یک از سه برنامه فوق الذکر خطاب به خبرنگاران اوگاندایی گفت: بیست و دو سال پیش در هفت آگوست 1998 همکار پرتلاش و متعهد «شهید محمود‌‌ صارمی» به همراه تعدادی دیپلمات ایرانی توسط نیروهای اشغالگر طالبان در افغانستان مظلومانه به شهادت رسید، لذا به خاطر قدرداتی از مقام و جایگاه عالی و سازنده حرفه خبرنگاری هفت آگوست برابر با هفده مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز خبرنگار نامیده شده است.

وی در بخشی از سخنان خود در رادیو بلال و تلویزیون ملی اوگاندا و وبینار غدیر شناسی به تبیین نقش خبرنگار متعهد در ایجاد بصیرت بین مردم، توانمند سازی شهروندان در تشخیص دوست از دشمن، حفظ وحدت ملی، میراث فرهنگی، دفاع از حریم کشور، تقویت حس میهن دوستی، هدایت صحیح افکار عمومی در حفاظت از فرهنگ سازنده بومی و آرمان‌های جامعه، جلوگیری از تهاجم فرهنگی، ترویج ارزش‌های سازنده بومی و ... پرداخت.

قزلسفلی با بیان اینکه رسالت اطلاع رسانی و ابلاغ با رعایت موازین دینی، اخلاقی، انسانی و توام با خلوص، حقیقت، شجاعت، صراحت، صداقت، شفافیت و انسانیت از منابع موثق وجه مشترک واقعه غدیر خم، راویان و خبرنگاران است، گفت: خبرنگاری به نوعی شغل پیامبران نیز است که مسئولیت انتقال خبر را از سوی خداوند متعال به مردم بدون هیچ تغییری به عهده داشتند، با این تفاوت که خبرنگاران انتقال خبر را از دولت به ملت و به عکس انجام می‌دهند. 

انتهای پیام/ص


٠٩:١٤ - 1399/05/19    /    شماره : ٧٥٥٠٢٢    /    تعداد نمایش : ٨٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج