منو اصلی
اخبار > گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و ایتالیا


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و ایتالیا

در جریان دیدار رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا با رییس انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق (ISMEO) رُم بر لزوم گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدتقی امینی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا ضمن بازدید از انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق (ISMEO) با آدریانو رسّی، ایرانشناس شهیر ایتالیایی و رییس این انجمن و مِلاسکی، دبیر انجمن دیدار و در باره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور تبادل نظر کردند.

امینی با اشاره به سابقه طولانی همکاری انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق با دانشگاه‌ها و نهادهای علمی کشورمان بالاخص میراث فرهنگی، اظهار کرد: فعالیت‌های این انجمن با مدیریت پروفسور رسّی از سوی دستگاه‌های فرهنگی ایران رصد و همواره قابل تحسین است.

رسّی آمادگی انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق را برای تداوم و تقویت همکاری‌ها اعلام کرد و با اشاره به تاریخ طولانی روابط فرهنگی بین دو کشور، شرایط دشوار فعلی را در زُمره دلیلی مضاعف برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی بین دو کشور برشمرد که می‌تواند بستر مناسبی برای تقویت سایر فعالیت‌ها را نیز فراهم کند.

وی موفقیت این انجمن را مدیون همکاری‌های رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا دانست و گفت: روابط انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق با رایزنی فرهنگی کشورمان، همواره رابطه‌ای دوستانه بوده که حتی بعد از پایان مأموریت رایزنان سابق این رابطه دوستی همچنان ادامه دارد.

رییس انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق از پذیرش بورسیه دانشجویان ایرانی خبر داد و پیشنهاد همکاری بین رایزنی فرهنگی کشورمان و نهاد علمی آموزشی تحت عنوانAccademia Vivarium Novum را مطرح کرد.

رسّی ابراز امیدواری کرد آغاز فعالیت‌های انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق در ماه نوامبر میلادی (آبان‌ماه) را برگزاری کنسرت موسیقی با حضور اساتید مطرح ایرانی، مانند سنوات گذشته و با در نظر گرفتن شرایط شیوع بیماری کووید 19 هماهنگ کند.

وی همکاری این انجام را برای انتشار نسخه دوم کتاب تاریخ شفاهی اعلام و ابراز امیدواری کرد که در شهریورماه بتوان نشست معرفی نسخه اول کتاب مذکور را برگزار کند.

نتیجه این همکاری‌ها منجر به تأسیس موزه شرق شناسی و غنی ترین کتابخانه شرق شناسی در رُم شد و امید است در آینده نزدیک مجددا فعالیت‌های خود را از سر گیرند.

انتهای پیام/ص


١٢:١٨ - 1399/05/19    /    شماره : ٧٥٥٠٣٠    /    تعداد نمایش : ١٠٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج