منو اصلی
اخبار > کتاب دایرةالمعارف اسلامی در گرجستان چاپ شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رایزنی فرهنگی ایران؛

کتاب دایرةالمعارف اسلامی در گرجستان چاپ شد

کتاب دایرة المعارف اسلامی با هدف شناساندن دین مبین اسلام و مذهب تشیع به همت اداره مسلمانان گرجستان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس به زبان آذری تدوین و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، کتاب دایرة المعارف اسلامی با هدف شناساندن دین مبین اسلام و مذهب تشیع با در نظر گرفتن سطح معرفتی و آشنایی مسلمانان گرجستان بویژه نسل نوجوانان و جوانان به همت اداره مسلمانان گرجستان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس به زبان آذری تدوین و در تیراژ 1000 نسخه در 168 صفحه به صورت رنگی چاپ شد.

دامنه مطالب دایرةالمعارف شیعه چنانکه در طرح تدوین آن آمده، شامل شرح مفاهیم کلیدی اصطلاحات احکام شرعی،اصول فقه و کلامِ شیعه، مفاهیم قرآنی ، حوادث مهم تاریخ اسلام و شیعه، بناهای مهم تاریخی، معرفی اماکن مذهبی واهل بیت (ع) .... است.

این کتاب از سوی شش نفر پژوهشگر و مبلغین دینی بومی گرجستان تدوین شده و اطلاعات کتاب در مورد جنبه‌های مختلف مکتب اسلام و تشیع برای مسلمانان بویژه نوجوانان و جوانان با استفاده از منابع اصیل شیعه جمع آوری و با دسته بندی موضوعات به ترتیب حروف الفبا تشریح شده شده است، تصاویر رنگی موجود در این کتاب موجب آشنایی بهتر مخاطبان خواهد شد.

گفتني است؛ چاپ و انتشار این کتاب با استقبال بسیارخوبی همراه بوده است.

انتهاي پيام/ص


٠٧:٣٩ - 1399/06/26    /    شماره : ٧٥٦٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٧١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج