منو اصلی
اخبار > رییس جمهوری قزاقستان طرح اصلاحات راهبردی کشورش را معرفی کرد/ خبرگزاری ایرنا


  چاپ        ارسال به دوست

رییس جمهوری قزاقستان طرح اصلاحات راهبردی کشورش را معرفی کرد/ خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - قاسم ژومارت توقایف، رییس جمهوری قزاقستان در پیامی به ملت کشورش طرح خود برای اجرای اصلاحات راهبردی در عصر کرونا را ترسیم و معرفی کرد.

وی در این پیام ۱۸ صفحه ای با عنوان " قزاقستان در یک واقعیت جدید: زمان انجام فعالیت" که توسط سفارت آن کشور در تهران در اختیار ایرنا قرار گرفت به مردم کشورش امیدواری داد تا با کمک آنها از پس مبارزه با بیماری مهلک کرونا بر آیند و در عین حال از مسیر توسعه همه جانبه کشور دور نمانند.

توقایف مبارزه با کرونا را یک ماموریت ملی دانست و ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران مبارزه با این بیماری مهلک، آنها را قهرمانان ملی معرفی کرد.

وی با ترسیم طرح های حمایتی خود از آسیب دیدگان این بیماری گفت: دولت جدید قزاقستان ضمن تقدیر ار نورسلطان نظربایف، رییس جمهوری اول برای هدایت کشور بعد از استقلال از اتحاد جماهیر شوروی (سابق) بر شفافیت دولت در اطلاع رسانی به ملت در بیان حقایق اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد و به مردم هشدار داد تا خود را برای بسیج عمومی در شرایط بسیار سخت با هدف غلبه بر مظاهر و عوارض جدید بیماری مهلک کرونا آماده کنند. 
توقایف با اعلام اینکه آینده دقیقا در دوران بحران ها و تغییرات اساسی پدیدار می شود، همچنین از بودجه اختصاص یافته برای مبارزه با کرونا تا سال ۲۰۲۳ خبر داد و نوشت:" بیایید با تغییر در رویکردهای مدیریت دولتی، سیاست پرسنلی، سیستم تصمیم گیری و مسئولیت اجرای آنها روند توسعه کشور را از نو آغاز کنیم". 
وی در عین حال از کاهش ۲۵ درصدی از آمار کارکنان دولتی خبر داد و گفت که سیستم برنامه ریزی دولتی باید بسیج همه منابع انسانی را تضمین کند و بخش خصوصی و جامعه را به عنوان شرکای کامل در تمام مراحل: برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی در گیر کند". 

انتهای پیام/

 


١٢:٠٢ - 1399/06/26    /    شماره : ٧٥٦٩٦٣    /    تعداد نمایش : ٥٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج