منو اصلی
اخبار > زائران، موکب‌داران و خدمتگزاران عراقی از نبود ایرانیان در مراسم اربعین ابراز همدردی کردند


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام اباذری:

زائران، موکب‌داران و خدمتگزاران عراقی از نبود ایرانیان در مراسم اربعین ابراز همدردی کردند

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: زائران، موکب‌داران و خدمتگزاران عراقی از نبود ایرانیان در مراسم اربعین امسال ابراز همدردی کردند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد به عنوان مسئول کمیته فرهنگی اربعین عراق با تیم رصد اربعین 99 نشستی رابه صورت وبینار برگزار کرد.

دراین وبینار احمدی مسئول فرهنگی ستاد اربعین در تهران به طور مختصر شرحی از چگونگی تشکیل تیم رصد اربعین 99 و اهدافی که این تیم دنبال می کند را مطرح و به برخی از اقدامات موثر و مفیددراربعین امسال اشاره کرد.

درادامه حجت الاسلام  اباذری رایزن فرهنگی کشورمان در بغداد ،ضمن تشکر وقدردانی از زحمات اعضای کمیته فرهنگی ستاد اربعین و بخصوص اقدامات تیم رصد، اربعین سال 99 را یک اربعین متفاوت و در عین حال دارای فرصتهای فراوانی برشمرد .

وی درادامه اظهارداشت:برخی از این فرصت ها مانند ابراز علاقه شدید مردم عراق به جای خالی زائران ایرانی و اظهار همدردی و همگرایی بیش از پیش نسبت به مردم عزیز ایران و همینطور نقش پررنگ حضور گروه های مقاومت در عرصه خدمتگزاری به زائران را از مهمترین محورهای برجسته اربعین امسال نام برد.

درادامه این وبینارخوشرو ، مسئول تیم رصد اربعین 99 به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده دراربعین حسنی اظهار داشت: ناموفق بودن دشمن در ایجاد تفرقه و کمرنگ جلوه دادن شور و شعور حسینی در پیاده روی بزرگ اربعین نقش برآب و خنثی شد.

وی درادامه گفت: خیل عظیم مردم عراق با مردم عزیز ایران بعلت عدم حضور زائران ایرانی دراربعین امسال یکی از مهمترین قرابت های مذهبی و معنوی دو کشوربود که مردم عراق دراین موردابراز همدردی کردند.

درادامه رضایی و همتی به عنوان اعضای تیم رصد به ارائه گزارشی از اربعین 99 پرداختند و درسخنانی گفتند: رصد واکنش ها به حضور ایرانی ها با توجه به تبلیغات و هجمه های ضد ایرانی بیانگر اقبال و علاقمندی اکثر مردم عراق از حضور ایرانی هاست . پررنگ شدن خدمات حشدالشعبی به زائران با توجه به عدم حضور زائران ایرانی یکی دیگرازعواملی بودکه باعث تقویت گروه های مقاومت در بین مردم شد .

انتهای پیام/م


١٣:١٦ - 1399/08/01    /    شماره : ٧٥٨٦٨١    /    تعداد نمایش : ٥٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج