منو اصلی
اخبار > نقش جوانان در آینده جوامع با الگوبرداري از جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

در کامپالا بررسی شد؛

نقش جوانان در آینده جوامع با الگوبرداري از جمهوری اسلامی ایران

نقش جوانان در تحولات آینده جوامع با الگو و تجربه جمهوری اسلامی ایران در اردوی فرهنگی و آموزشی ویژه دانشجویان دانشگاه کِنتیم کامپالا بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری دانشگاه کِنتیم کامپالا وابسته به دانشگاه ماکرره و رایزنی فرهنگی کشورمان در اوگاندا، اردوی فرهنگی و آموزشی با موضوع «نقش جوانان در آینده جوامع با الگو و تجربه جمهوری اسلامی ایران» برای دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

دانشجویان در این اردوی فرهنگی و آموزشی با نظام جمهوری اسلامی ایران، سیاست  و حکومت  در اسلام  ناب، ماهیت و اهداف انقلاب اسلامی، برخی دستاوردها ظرف چهل و دو سال گذشته، مفاهیم خود باوری فرهنگی، استقلال همه جانبه، جایگاه جوانان در ایران، مقام منزلت زن در اسلام و جمهوری اسلامی ایران، روابط فرهنگی دو کشور ایران و اوگاندا، فعالیت‌های رایزنی فرهنگی و ... آشنا شدند.

اوچانا فرانسیس، رییس دانشگاه کِنتیم کامپالا وابسته به دانشگاه ماکرره از اهتمام جدی جمهوری اسلامی ایران به توسعه و رشد فکری و علمی جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های اوگاندا تقدیر و تشکر به عمل آورد.

وی با اشاره به نقش دانشجویان و جوانان در ساختن جامعه گفت: عدم توجه به استعدادهای جوانان، نیازها و انتظارهای علمی‌، اجتماعی فکری و مادی آن‌ها موجب ضایع شدن بزرگ ترین سرمایه انسانی در جامعه می‌شود.

آگری کیوبوگازی، استاد و معاون دانشگاه کنتیم در بخشی از سخنان خود ضمن قدردانی از اهتمام رایزنی فرهنگی کشورمان در تحکیم و گسترش روابط صمیمی با دانشگاه کِنتیم، آمادگی خود را برای ادامه همکاری‌های دو جانبه بین دو کشور دوست اوگاندا و جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان هم با بیان سخنانی، اظهار کرد: تقویت بنیه فکری، علمی، دینی و فرهنگی دانشجویان و تشویق آن ها به ایفای نقش بیشتر در توسعه همه جانبه اوگاندا و همچنین معرفی تصویر حقیقی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف برگزاری اردوی فرهنگی و آموزشی دانشجویی هستند.

اساتید در ادامه اردوی فرهنگی و آموزشی فوق الذکر به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی، شیوه‌های هدایت جوانان، تقویت روحیه میهن دوستی، ترویج شیوه زندگی هدفمند و توسعه مهارت‌ها و استعدادهای جوانان، راه‌های مبارزه با فقر، را‌ه‌اندازی پروژه‌های فنی و حرفه‌ای و کشاورزی و ... با بهره‌مندی از تجربه‌ جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

انتهای پیام/ص


٠٧:١٦ - 1400/01/23    /    شماره : ٧٦٨٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج